Kanion rzeki Unac

Posted by

Unac, to rzeka płynąca przez zachodnią Bośnię i Hercegowinę o długości 66 km. Rzeka może nie jest długa, ale ma bardzo szybki przepływ a jej wody o temperaturze 5-7 stopni zaliczane są do wód pitnych. Najbardziej efektowny i dostępny turystycznie jest końcowy bieg rzeki, gdzie wpada ona do rzeki Una. Unac w tym miejscu wyżłobił dosyć widowiskowy kanion, którym poprowadzono trasę turystyczną.

Zaczyna się ona w miejscowości Martin Brod i kończy przy drugim tunelu. Tak tunelu, gdyż w kanionie wzdłuż rzeki wykuto w skałach dwa tunele służące do ruch pieszego. Pierwszy ma długość 60 metrów, drugi natomiast jest nie ukończony i jest ślepy. Znajduje się w nim ostoja nietoperzy. To właśnie przy tym tunelu kończy się nasza trasa. Nie jest ona zbyt forsowna i zajmie nam w dwie strony nie więcej niż godzinę. Warto nią przejść bo widoki są naprawdę niesamowita.

GPS: 44,49384, 16,1513

Nawiguj: https://goo.gl/maps/rDCVVD6jYqKiX1wi7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply