Kanjiza

Posted by

1. GPS: 46.067630, 20.068026
2. Nazwa miejsca: Kanjiza
3. Kraj: Serbia
4. Rodzaj miejsca: kemping
5. Okolica: nad brzegiem rzeki Tisy
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: trawiaste
7. Dojazd drogą: asfaltową
8. Dla pojazdów: wszystkich
9. Ilość miejsca: kilka pojazdów
10. Infrastruktura: kosz na śmieci/ławy bez zadaszenia/WC/Prysznic//bary, restauracje, plaża, basen
11. Ognisko: dozwolone
12. Opał: trzeba trochę poszukać
13. Możliwość rozbicia namiotu: Tak
14. Niedogodności i zakazy: w pobliżu mało uczęszczana droga/deptak
15. Inne zalety: możliwość kąpieli
16. Zasięg i internet: zasięg w sieci/internet Wifi z pobliskich resturacji
17. Data pobytu: jesteśmy 1-2 razy w roku od 2016, z reguły w czerwcu/lipcu

Wiem, że kempingi nie są tu mile widziane, ale Kanjiza to nie do końca typowy kemping. Po pierwsze są tam w większości rozstawione przyczepy na stałe, w których odpoczywają lokalsi. Przyjezdnych nie ma w ogóle – podczas naszych kilku wizyt tylko raz przyjechał tam kamper z Niemiec. Po drugie kemping nie jest komercyjny – prowadzi go gmina, dzięki czemu opłaty są śmiesznie niskie (w zeszłym roku było to bodajże 6 zł za 2+1, kamper i prąd), w poprzednich latach pobyt był darmowy. Na miejscu pełna infrastruktura kempingowa, toalety, prysznice, prąd itd. Dodatkowo plaża, basen borowinowy i super restauracja rybna (obowiązkowo trzeba zjeść serbską zupę rybną). Miasteczko malutkie, przytulne, bez ciekawych zabytków, czy specjalnych atrakcji, ale ma w sobie jakiś urok, bardzo lubimy tam wracać. W centrum kilka sklepów, market, piekarnia z mega dobrymi burkami, lodziarnia z autentycznie domowymi lodami o nietypowych smakach (np. makowe). Do tego wszędzie bardzo tanio. Świetne miejsce na krótki odpoczynek w drodze na południe Europy.

Dodał: Wojtek Wyrobek

Zobacz na pełnej mapie Kanjiza

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Sierpień 2020. Miejsce rzeczywiście fajne, choć nie jest już tak tanie (za busa + 6 osób + 3 namioty wyszło 30 €). Ale atmosfera bardzo fajna, prowadzący kemping oprowadził po całym polu, wskazał najlepsze miejscówki do wyboru, opowiedział o atrakcjach, poczęstował śliwowicą.

Leave a Reply