Kaplica Leśna w Telatyczach

Posted by

Na Podlasiu, pomiędzy Anusinem i Telatyczami w lesie napotkamy samotną murowaną kaplicę. Skąd się wzięła w środku lasu ? W II połowie XIX wieku właścicielką tutejszych dóbr została córka Ksawerego Sapiehy – hrabina Maria Potocka, to właśnie ona ufundowała kapliczkę jako wotum mające zahamować pomór bydła. Obecnie zabytkiem opiekują się Lasy Państwowe, teren jest zadbany, wykoszony a wzdłuż ścieżki do kapliczki ustawiono ciekawe tablice informacyjne. W kaplicy zobaczymy zarówno ikony prawosławne jak i katolickie krzyże. Nikomu to nie przeszkadza i od wielu lat leśna kapliczka jest miejscem modlitwy dla wiernych obu wyznań.

GPS: 52.42035, 23.17658

Nawiguj: https://goo.gl/maps/dpr4KoKUPMg8TM7P6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply