Kościół w Mikaszówce

Posted by

Miklaszówka to wieś na Podlasiu nad Kanałem Augustowskim położona w Puszczy Augustowskiej. Na uwagę zasługuje tu śluza na Kanale Augustowskim i Kościół św. Marii Magdaleny. Świątynia została wybudowana w 1907 roku. Jest to konstrukcja drewniana z charakterystycznymi 14 metrowymi wieżami. Wnętrze świątyni zdobią trofea myśliwskie. Obok kościoła warto zwrócić uwagę na nietypowe rzeźby. Jest to instalacja o nazwie „Wołanie z wnętrza Ziemi”, która ma upamiętnić ofiary Obławy Augustowskiej. Jest to dzieło lokalnego artysty Wojciecha Skrzyszewskiego.

GPS: 53.89074, 23.39627

Nawiguj: https://goo.gl/maps/qDGSHt2sAcPHnmYP9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply