Kraków, Nowa Huta, Przylasek Rusiecki

Posted by

 

  1. GPS 50.050947, 20.145480

2. Nazwa miejsca: Kraków, Nowa Huta, Przylasek Rusiecki

3. województwo: małopolskie

4. Rodzaj miejsca: miejsce odpoczynku/półdzikie

5. Okolica: nad zalewem

6. Rodzaj nawierzchni miejsca: szutrowo-trawiaste

7. Dojazd drogą: z asfaltowej ulicy Rzepakowej skręcamy w szutrowo-polna drogę

8. Dla pojazdów: wszystkich

9. Ilość miejsca: kilka pojazdów
10. Infrastruktura: kosz na śmieci/, toi-toi

11. Ognisko: możliwość ślady po ogniskach
12. Opał: z drewnem różnie zależy od miejsca bo gałęzie systematycznie wykorzystywane są na ogniska, ale jeżeli ktoś nie potrzebuje jakiejś wielkiej watry to sobie poradzi

13. Możliwość rozbicia namiotu: Tak

14. Niedogodności i zakazy: przy głównej plaży pobierana jest opłata za wjazd samochodem, jeżeli się przyjedzie późnym popołudniem/wieczorem nikt tej opłaty nie pobiera. Teoretycznie też jest pobierana opłata za namiot, ale jeszcze nigdy nikt jej ode mnie nie żądał. Można skręcić w ul. Karasiówka lub Tatarakową i zaszyć się gdzieś przy wodzie tam opłat nie ma. W najbliższej okolicy (na piechotę) brak sklepów, wodę do picia lepiej mieć ze sobą.

15. Inne zalety: możliwość kąpieli i wędkowania, o odpowiedniej porze roku zbioru czarnego bzu, akacji itp

16. Zasięg i internet: jeden i drugi jest

17. Data pobytu: czerwiec 2018

Miejsce dla tych co w podróży i dla tych co nie mają czasu na wyjazd z Krakowa. Zdarzyło mi się jechać ze znajomymi i dzieciakami miejskim autobusem i spędzić na Przylasku trzy dni pod namiotem z ogniskiem i komarami. Przy głównej plaży w upalny dzień jest dużo ludzi, ale na noc zostają pojedyncze osoby (niestety imprezowicze również) Wieczorem jest jakaś ochrona, bo ostatnio jak zbliżała się burza chodzili i pytali czy nie mam dzieci w namiocie ( bo gdybyśmy chcieli schronić się przed nawałnicą to u nich pod dachem można ). W bocznych „ uliczkach” przy bocznych zalewach cisza i spokój, najwyżej wędkarze.

dodała: Marta Gamrat

Zobacz na pełnej mapie Kraków, Nowa Huta, Przylasek Rusiecki

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply