Loutra Thermopilon

Posted by

Termopile większości z nas kojarzą się jeszcze z lat szkolnych z wielką bitwą, z 480 r p.n.e, jaką stoczył Leonidas ze swoją armią z wojskami perskimi. Nazwa ta oznacza Gorące Wrota, gdyż był tu wąski przesmyk pomiędzy wysokimi górami dający dostęp do morza, oraz występują tu bogate złoża wód termalnych. Miejsce to często określane jest wąwozem, choć w rzeczywistości nim nie jest. Jedno z takich źródeł znajdziemy w Loutra Thermopilon, urządzono tu dwa naturalne kąpieliska, które nie są komercyjne i nie oferują żadnej infrastruktury, za to są darmowe. Pierwsze miejsce kąpieli jest przy źródle, w niecce głębokiej po kolana można poleżeć w bąbelkach wydobywających się z dna. Są to opary siarki i ponoć nie można w nich zbyt długo przebywać. Drugim miejsce gdzie można wygrzać stare kości jest sztuczny wodospad termalny. Sztuczny, gdyż woda ze źródła jest tu doprowadzona nie w sposób naturalny. Dojście do tego gorącego 40 stopniowego prysznica ułatwiają porozwieszane liny. Miejsca te są najbardziej znane z termpopilskich źródeł, więc należy się tam liczyć czasami z dużą ilością turystów i kuracjuszy. Miejsca mniej znane i mniej oblegane opiszę w kolejnych wpisach.

GPS:

  • 38.79351, 22.52832

Nawiguj: https://goo.gl/maps/MHsskWkQFQv

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply