Muzeum Kargula i Pawlaka

Posted by

Muzeum może nie jest jakieś imponujące, ale na pewno ma kawałek historii naszego kina. Podobno duża część eksponatów jest oryginalna z filmu. Będąc w pobliżu warto zajrzeć. W samym Lubomierzu też kręcono sceny do filmu. Na przykład w rynku słynne kupowanie kota na targu. Dojazd bardzo dobry, auto zostawiamy na parkingu w rynku ulica Plac Wolności następnie spacerkiem kilkadziesiąt metrów i już jesteśmy na miejscu. Muzeum czynne od 8 do 16, sobota i niedziela od 10. ceny biletów 6 zł normalny, 4 zł ulgowy. W samym mieście kręcono też inne filmy ale to już dowiecie się sami na miejscu.

Ul. Wacława Kowalskiego 1, Lubomierz, woj. dolnośląskie.

GPS: 51.012946, 15.510283

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XQgGE3LvtQenVPkL7

Dodał: Przemek Okularczyk

UWAGA: Na czas remontu rynku wystawa przeniesiona na Plac Kościelny 5.

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply