Muzeum tradycji kolejowej Węgorzewo

Posted by

Adres – Węgorzewo, ul.Jaracza 4
Niewielkie, ale ciekawe muzeum kolejowe urządzone w zabytkowym budynku dworca. W zbiorach m.in. modele lokomotyw, mundury i dokumenty, urządzenia kolejowe – telefony, sprzęt do napraw, lampy z różnych okresów, kasowniki… Wielu eksponatów można dotknąć, spróbować jak działają. Oprowadzająca nas Pani bardzo ciekawie opowiadała m.in. o mocno kiedyś rozbudowanej trakcji kolejowej w której zakres wchodziło Węgorzewo (obszar dawnych Prus Wschodnich, dzisiejsze województwo warmińsko-mazurskie i Suwalszczyzna), o kolei parowej (np. wykorzystanie parowozów w walce z wszawicą na dworcach 😉 ).
Ceny – 3 zł/ 4zł
Godziny otwarcia w sezonie letnim 12-16 (choć niektóre źródła twierdzą, że do 17).

Obok muzeum stają też drezyny, którymi można się przejechać (jest to osobna atrakcja, nie w ramach biletu muzeum). Nam zabrakło czasu, więc o nich się szerzej nie wypowiem 🙂

GPS – 54.217681, 21.725319

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9jufaKyQuViGptga8

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply