Osadnik Gajówka

Posted by

Osadnik Gajówka (nazwa lokalna: Lazurowe Jezioro) czyli polskie Malediwy
Położenie: gmina Przykorna, w pobliżu Lasek i Psar, niedaleko Uniejowa
GPS: 52.00654, 18.58408
Sztuczny zbiornik powstały w wyniku zalania wyrobiska kopalni węgla brunatnego. 
Ma piękną laurową wodę, ale nie można się kąpać ze względu na silnie zasadowy odczyn wody. Trafiliśmy tu niestety w pochmurny i wietrzny dzień, więc woda nie była tak pięknie podświetlona przez słońce, ale też robiła wrażenie. Podobno w piękne słoneczne dni mnóstwo osób przyjeżdża tu robić sobie sesje zdjęciowe.
Teoretycznie nie można zbliżać się do jeziora (zobaczcie tablicę na zdjęciu), ale raczej nikt się tym nie przejmuje i teren jest rozgrodzony.
50 metrów od plaży jest parking, na którym nocowaliśmy, ale raczej nie polecamy – pył, dziury i masa porozwalanych śmieci.
Data pobytu: dziś (27.04.2019)

Nawiguj: https://goo.gl/maps/z8n1bhTfzi8y1bbq5

Dodała: Anna Burmajster-Dąbrowska

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply