Pałac Kunów

Posted by

Kunów to wieś w województwie dolnośląskim w gminie Sobótka. Warto tu zobaczyć klasycystyczny pałac z 1840 roku. Powstał on w miejscu dawnego dworu obronnego z XVII wieku. Pałac powstał prawdopodobnie na zlecenie kapitana Ernsta Friedricha Schäffera. Wiadomo natomiast, że od 1870 roku majątek należał do wrocławskiego fabrykanta Paula Korna. W 1910 roku pałac był własnością Ernsta von Schickfuss, a potem śląskiego rodu von Seidlitzów. Pałac otacza 4 hektarowy park datowany na XIX wiek i zabudowania folwarczne częściowo w w ruinie. Po II wojnie światowej pałac majątek znacjonalizowano i w pałacu działała szkoła podstawowa. Obecnie pałac jest własnością prywatną i można go podziwiać jedynie z zewnątrz.

GPS: 50.89647, 16.79707

Nawiguj: https://goo.gl/maps/UrGhbHmtGmnaw9VF8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply