Park Szczytnicki we Wrocławiu

Posted by

Park Szczytnicki we Wrocławiu powstał w 1783 roku. Początkowo był to zwykły las, na obrzeżach miasta i w okolicy wsi Szczytniki, do którego wrocławianie chętnie chodzili na spacery. Na pomysł stworzenia parku wpadł Fryderyk Ludwik Hohenlohe, kiedy jego pomysł został zrealizowany, tutejszy park był jednym z pierwszych w Europie urządzonym w stylu angielskim.

Jednak w czasie oblężenia miasta przez wojska napoleońskie w 1806 roku park został zniszczony. Dopiero po wojnie w 1833 roku park przeszedł rewitalizację i został przywrócony do dawnej świetności. Dodatkowo w okolicach dzisiejszej Hali Stulecia wygospodarowano miejsce na tor do wyścigów konnych. Odbywały się one tu do 1907 roku.

Kolejnym ważnym okresem w historii parku były lata 1909–1912 kiedy to z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga powstał tu Ogród Japoński. Ogród ten funkcjonuje do dziś i ze swoim rozmachem jest unikatowym tego typu obiektem w Europie. W Parku Szczytnickim warto też odwiedzić stary drewniany kościółek, który już mamy opisany na grupie – https://grupabiwakowa.pl/kosciol-w-parku-szczytnickim

Na koniec warto też dodać, że Park Szczytnicki jest jednym z największych wrocławskich parków. Położony jest na wschodnim brzegu Starej Odry i ma powierzchnię 100 hektarów. Doliczono się tu około 400 gatunków drzew i krzewów.

GPS: 51.10809, 17.08195

Nawiguj: https://goo.gl/maps/mEj5tB1v1FJLypoc9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply