Punkt Widokowy Belvedere di Monte Pellegrino

Posted by

GPS 38.175337, 13.361328

Lokacja: Włochy, Sycylia, Palermo

Data pobytu: Grudzień 2018

Belvedere di Monte Pellegrino to rewelacyjny punkt widokowy zaraz obok samego Palermo. Mimo bliskości sanktuarium na Monte Pellegrino sam punkt widokowy łatwo przegapić, bo dojazd do niego jest bardzo niepozorny. Samo Monte Pellegrino leży idealnie pomiędzy Palermo a Mondello. Punkt widokowy znajduje się bardzo blisko wybrzeża i dość wysoko, w linii prostej 500 m od brzegu morza, wywyższenie 400 m npm, więc daje nam to niesamowite widoki na wybrzeże, zatokę Palermo, część miasta jak i formacje skalne samej góry. Punkt widokowy zwrócony jest na wschód, więc jeśli ktoś wybierze się tu odpowiednio wcześnie, tak jak my się wybraliśmy, można obejrzeć wschodzące nad Sycylią słońce, wrażenie jest niesamowite. Oprócz samych widoków w najwyższym punkcie znajduje się cokół z pomnikiem Świętej Rozalii, patronki Palermo.

Dotarcie na Belvedere di Monte Pellegrino nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza dla zmotoryzowanych, jednak na trasie trzeba uważać, zwłaszcza jeśli jedzie się w nocy obejrzeć wschód słońca, jak i być uważnym bo łatwo przegapić odpowiedni zjazd. Z północnej części Palermo wjeżdżamy na Monte Pellegrino drogą Via Bonanno Pietro – trasa jest bardzo stroma, wąska i znajduje się na niej kilkanaście wąskich nawrotów o 180 stopni, na dodatek w nocy jest całkowicie nieoświetlona, dlatego trzeba zachować odpowiednią ostrożność. Kiedy dojedziemy już na Monte Pellegrino ok 100 m za Sanktuarium Świętej Rozalii, restauracjami i straganami znajduje się wąska uliczka odbijająca w prawo. Łatwo ją przegapić, bo na pierwszy rzut oka wygląda jak ślepa droga dojazdowa do pobliskich zabudowań, jednak to właśnie nią dostaniemy się na punkt widokowy – znajduje się on 1.5 km od zjazdu. Trasa dojazdowa jest na całej długości asfaltowa, na samym jej końcu znajduje się dość spory wybetonowany plac z miejscami parkingowymi na 30+ samochodów, a z niego na sam punkt widokowy jest już tylko kilkadziesiąt metrów. Wstęp na punkt widokowy jest wolny i bezpłatny.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/24csC8S1Zyivmpvw5

Dodał: Piotr Kielar

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply