Punkt widokowy i kapliczka na wzgórzu Gruszka

Posted by

Na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego, na Pogórzu Bukowskim, pomiędzy Leskiem a Tarnawą Dolną, na wysokość 583 m n.p.m. wznosi się szczyt Gruszka. Szczyt jest w większości zalesiony, ale jego zachodnie stoki pokrywają widokowe polany. Na jednej z nich właściciel leskiej firmy Talens w 2001 roku ufundował kaplicę Miłosierdzia Bożego.

Jest to też zarazem świetny punkt widokowy na Dolinę Kalniczki, Dolinę Osławy i Pasmo Wysokiego Działu. Na wzgórzu znajduje się też zbiorowa mogiła ofiar egzekucji hitlerowskiej, przeprowadzonej w czasie II wojny światowej na Polakach z więzienia w Sanoku. Część szczątków ofiar była w 1947 roku ekshumowana i przeniesiona do zbiorowej mogiły na cmentarzu w Sanoku.

GPS: 49.4577, 22.27214

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XX9ADHYJ8v9b4QvX6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply