Punkt widokowy na rzekę Vrbas

Posted by

Jedną z ważniejszych rzek Bośni i Hercegowiny jest Vrbas. Jej najpiękniejszy przełomowy odcinek biegnie pomiędzy miastami Jajce i Banja Luka. Wzdłuż rzeki biegnie droga M 16 z której roztaczają się piękne widoki na meandrującą pośród wzgórz rzekę. Jednak najfajniejszy punkt widokowy znajduje się w sąsiedztwie wioski Dabrac. Widok z tego miejsca przypomina trochę serbski kanion Uvac. Vrbas Spiętrzony jest w tym miejscu hydroelektrownią Bočac. Rzeka wije się tu malowniczymi zakolami tworząc piękny pocztówkowy krajobraz. W oddali widać potężne masywy górskie, a na jednym ze wzgórz ruiny zamku. Droga w tym miejscu jest bardzo ruchliwa, ale jest na poboczu miejsce na 2-3 pojazdy.

GPS: 44.49246, 17.15453

Nawiguj: https://goo.gl/maps/5f67R7SxhgMMaCj58

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply