Salzburger Freilichtmuseum

Posted by

Położony 10 km od Salzburga skansen mogę polecić nawet tym, którzy nie przepadają za muzealnym zwiedzaniem. To raczej miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Nasza wizyta tutaj trwała 5 godzin i wcale nie wydawało się, że to zbyt długo. Skansen zajmuje obszar 50 hektarów, w 5 częściach (każda prezentuje inny region Ziemi Salzburskiej) zgromadzonych jest około 100 budynków. Spacerując po zalesionym terenie możemy poczuć się, jakbyśmy wędrowali pomiędzy dawnymi wioskami. Znajdziemy tu młyn, górskie chaty i całkiem spore, bogate gospodarstwa. W niektórych domach mieszkano jeszcze w połowie ubiegłego stulecia, więc można w nich odnaleźć klimat jak na wakacjach u babci. Uroku miejsca dopełniają wypielęgnowane przydomowe ogródki.

Można powiedzieć, że skansen żyje, w wielu miejscach można podejrzeć pracę rękodzielników i rzemieślników – kowala, rzeźbiarzy, hafciarek, przy okazji można kupić pamiątki, jest też gdzie zjeść obiad i napić się zimnego piwa. Sporą atrakcją jest kursująca po skansenie kolejka. W wielu domach urządzono wystawy – ciekawa jest ekspozycja traktorów, czy multimedialna wystawa pokazująca historię Großglockner Hochalpenstraße. Z mniejszych – zapadła mi w pamięć wystawa dotycząca myszy w domu i sposobów radzenia sobie z nimi.

Bilet wstępu to koszt 11 Euro (z kartą Salzburską gratis). Więcej informacji: https://www.freilichtmuseum.com

GPS: 47.752090, 12.944956

Nawiguj: https://goo.gl/maps/jcHrqPfG5iG4cnBx5

Dodała: Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply