Vorderkaserklamm

Posted by

Przebywając w rejonie Salzburga warto odwiedzić choć kilka z licznych wąwozów utworzonych tysiące lat temu przez topniejący lodowiec. Vorderkaserklamm jest jednym z nich, ma 400 metrów długości, 80 metrów głębokości, a jego szerokość waha się pomiędzy 6 m a 80 cm. Pierwsza trasa turystyczna została tędy poprowadzona już w 1882 roku. Wejście jest płatne – 5,50 euro, można też za 15 euro kupić bilet obejmujący też wąwóz Seisenbergklamm i jaskinię Lamprechtshöhle – wg mnie warto.

Po kupieniu biletów najpierw czeka nas podejście leśną ścieżką, dla złapania oddechu możemy zapoznawać się po drodze z tablicami informacyjnymi opisującymi (po niemiecku) występujące tu licznie storczyki. Po kilkunastu minutach dochodzimy do niewielkiego punktu widokowego a potem wędrujemy już drewnianymi kładkami i schodkami pomiędzy stromymi, wilgotnymi ścianami. Ten kawałek spaceru jest najciekawszy, panuje tu dość mroczny klimat, wrażenie potęguje głośny szum wodospadów i potoku nad którym idziemy. Wąwóz jest jednokierunkowy, niedługi, cała trasa to około 1,3 km, jej przejście zajmuje około 1-2 godziny.

Do wąwozu podjeżdżamy wąską drogą wzdłuż potoku, jest tam wyznaczonych sporo miejsc piknikowych – więc przy okazji można sobie zrobić przerwę na grilla (są miejsca ogniskowe) i kąpiel. Uwaga – jest wyraźny zakaz zostawania na noc i parkowania kamperami.

GPS: 47.522073, 12.707333

Nawiguj: https://goo.gl/maps/a43WzeHkB9CFr3A77

Dodała: Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply