Ścieżka spacerowa nad Solinką w Bukowcu

Posted by

Dziś chciałbym zaproponować spacer ścieżką spacerową przygotowaną przez Nadleśnictwo Baligród. Ścieżkę wytyczono koło znanej wielu z was wiaty piknikowej w Bukowcu w Bieszczadach. Miejsce to zwane jest Otaczarnią i było kiedyś składowiskiem surowców do budowy dróg dla Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Pusty plac zagospodarowały Lasy Państwowe budując ciekawą wiatę z kuchnią, parking i miejsce na ognisko.

Wspomniana ścieżka zaczyna się właśnie w tym miejscu i początkowo biegnie brzegiem Solinki. Po drodze napotkamy tablice edukacyjne i miejsca odpoczynku ze stołami i ławami. Po przejściu około kilometra, drewnianymi schodami opuszczamy dolinę Solinki i dochodzimy do drogi leśnej, którą wrócimy z powrotem do wiaty. Cała trasa ma około 2 km długości i jej przejście nie zajmie nam więcej czasu niż godzinę.

Trasa jest lekka i przyjemna, spokojnie pokonają ją małe dzieci i starsi ludzie. Warto się rozglądać na boki bo w sezonie letnio jesiennym można tu nazbierać całkiem sporo grzybów. Po spacerze możemy upiec sobie kiełbaski na ognisku, lub na kuchennej blasze w wiacie przyrządzić podpłomyki lub proziaki.

GPS: 49.30638, 22.42264

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ptiPYtjSdM9gQBt26

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply