Skalne tunele w Hainburg an der Donau

Posted by

W Austrii, na krańcach Karpat, przy granicy ze Słowacją, nad brzegiem Dunaju, znajdziemy malowniczo położone i warte odwiedzenia miasteczko Hainburg. Oprócz zabytków miasto jest też częścią Parku Narodowego Donau-Auen i posiada wiele terenów zielonych nad Dunajem, po których wytyczono wiele tras spacerowych i rowerowych. Jedną z ciekawszych tras jest wycieczka brzegiem Dunaju do ruin zamku Röthelstein. Idąc tą trasą przechodzimy przez wykute w skale tunele, oraz mijamy kilka jaskiń. Tunele są malowniczo położone tuż nad brzegiem rzeki i warto się nimi przespacerować. Są na tyle krótkie, ze do ich przejścia nie potrzebujemy latarki. Szlak do tuneli i ruin zamku rozpoczyna się we wschodniej części miasta, gdzie znajdziemy darmowy parking, na którym możemy zaparkować samochód lub przenocować w kamperze – https://grupabiwakowa.pl/parking-hainburg-an-der-donau/

GPS: 48.15326, 16.94612

Nawiguj: https://goo.gl/maps/V1icK8NiB9xQgYVJA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply