Spływ kajakowy rzeką Krutynia

Posted by

Jeśli ktoś będzie na Mazurach to obowiązkowo powinien zaliczyć spływ kajakowy rzeką Krutynia. Spływ kajakowy jest z kilkoma trasami o różnych długościach 8, 10, 12, 16, 30 km… Jednak cała rzeka jest płytka (od 0,5 m do 1,5 m ) i płynie wolnym nurtem więc spokojnie można wybrać się cała rodzina nawet z małymi dziećmi.

Na trasie spływu z Krutyni do Ukty jest sporo sklepów i przyrzecznych barów gdzie nie wychodząc z kajaka można coś kupić do jedzenia lub picia. Trasa z Ukty do Iznoty jest przez bardziej naturalne tereny i tam nie ma sklepików lub przystani.

Generalnie nie ma znaczenia z której miejscowości zaczniemy spływ bo w każdej z nich firmy organizujące kajaki dowożą nas na miejsce busem a później odbierają w dowolnym miejscu.
Cena za kajak dwuosobowy około 60 zł za całą trasę u wszystkich okolicznych firm. 
Uwaga! Polecam rozpocząć spływ z miejscowości Ukta z restauracji Ukta Główna (GPS na to wskazuje) bo w cenie spływu otrzymujemy obiad dwudaniowy. U konkurencji za te same pieniądze jest tylko darmowy parking. Jeśli ktoś zna więcej takich promocji w okolicy to niech się podzieli wiedzą.

GPS: 53.68897, 21.49846

Nawiguj: https://goo.gl/maps/x7DXLvGCBbamvxW97

Dodał: Daniel Karasek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply