Stachelberg koło Trutnova

Posted by

Stachelberg koło Trutnova w Karkonoszach .Twierdza artyleryjska budowana na potrzeby obronne Czechosłowacji w latach 1937 -1938 , w momencie kapitulacji zalana wodą .System podobnych twierdz miał być zbudowany na całej granicy z Niemcami. Stachelberg był jedną z nielicznych ukończonych .Pod ziemią wydrążone w skale jest trzydzieści pięć metrów w dół.Parking znajduje się 500 metrów od bunkrów przy drodze Žačler Trutnov .W pobliżu głównego umocnienia jest kilka mniejszych pomocniczych . Warto zwiedzać z przewodnikiem bo wtedy schodzimy w dół do kondygnacji podziemnych. W pobliżu wieża widokowa .Wstęp płatny 120 koron.

GPS   50.63066, 15.91223

Nawiguj: https://goo.gl/maps/TcbwTymJ7bTokBdTA

dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply