Stół Sędziowski

Posted by

Kochanów, woj. dolnośląskie, gmina Kamienna Góra.

Zabytkowy średniowieczny kamienny stół sędziowski. Obiekt unikatowy pod względem zachowania wszystkich cech i jego stanu, w szczególności chodzi o siedziska gdzie niektóre są jeszcze z oparciami. Stół służył do rozstrzygania sporów i wydawania wyroków przez sędziów wiejskich i kościelnych. Żeby dostać się do tego miejsca, to już troszkę trzeba pokombinować.

Autem osobowym trzeba wjechać w drogę prowadzącą do dużego gospodarstwa i jechać do rozwidlenia na którym skręcamy w lewo i jedziemy dalej, następnie ostry zakręt w lewo i trzeba dojechać prawie pod samą bramę od tyłu tego gospodarstwa. Zostawiamy auto i musimy przejść przez ogrodzenie w którym jest zrobione specjalne przejście. teren ogrodzony pod wypas bydła. Wchodzimy na ścieżkę która prowadzi pod las do stołu około 50 metrów. Do miejsca prowadzi szlak. Na drodze jest oznaczenie gdzie skręcić. Można też zaparkować gdzieś wcześniej i iść pieszo.

GPS: 50.70509, 16.13841

Nawiguj: https://goo.gl/maps/qAN26M5PVmUJc2nXA

Dodał: Przemek Okularczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply