Tvrđava Bužim

Posted by

Miasto Bužim, położone na północnym zachodzie Bośni i Hercegowiny, graniczy z Bosanska Krupa na wschodzie, Cazin na południu i Velika Kladuša na północnym zachodzie. Miasto zostało prawdopodobnie zbudowane w XII w. W XIV wieku, stanęła tu potężna twierdza wokół której rozrastało się miasto. Jednak W 1564 roku Bužim został zdobyty przez turków, nie na długo odbity przez bośniackiego Ferhada Paszę, gdyż w 1576 roku Turcy ponownie zajęli twierdzę. Obecnie zamek jest ruiną posadowioną na 325 metrowym wzgórzu. Cała twierdza zajmował obszar 7000 metrów kwadratowych, lecz do dziś zachowały się jej tylko niewielkie fragmenty. Zwiedzając ruiny możemy zobaczyć jeszcze potężną basztę, resztki zamku właściwego i murów obwodowych. W 2003 roku Zamek Bužim został zgłoszony jako pomnik narodowy Bośni i Hercegowiny. Będąc tu warto zwrócić uwagę na meczet znajdujący się u stup twierdzy, jest on ponoć największym drewnianym meczetem w Bośni.

GPS: 45.04845, 16.03126

Nawiguj: https://goo.gl/maps/SMUrAW9izeSg48cS7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply