Twierdza Hohensalzburg

Posted by

Twierdza Hohensalzburg – zamek górujący nad miastem, skąd można podziwiać piękne widoki. Na górę można się dostać kolejką pokroju naszej na Gubałówke. Samo wzgórze możemy zwiedzić za darmo pod warunkiem, że zamiast skorzystać z kolejki pójdziemy pieszo. My jednak polecamy wykupić bilet all-inclusive, zapewnia on nie tylko wjazd i zjazd kolejką, ale także możliwość odwiedzenia wszystkich udostępnionych sal w zamku, między innymi wystawy marionetek. My dodatkowo w kasie dostaliśmy rabat do pobliskiego Zamku Hellbrunn i na drogę alpejska Groosglocknerstrasse. Nie wiem, na ile to stała oferta.

Cennik biletów – kupione online są tańsze.
https://www.salzburg-burgen.at/…/fes…/besuch-planen/tickets/

Poniżej wzgórza zamkowego, z jednej strony rozciągają się zielone łąki w centrum miasta, po drugiej natomiast wąskie piesze uliczki z licznymi przejściami pod kamienicami w których kryją się kawiarenki i sklepiki.

Nie zwiedziliśmy niestety drugiej strony rzeki, oraz Hangaru 7. Braki te na pewno uzupełnimy w połowie sierpnia 2018.

PARKOWANIE:
Zwiedzając miasto możemy skorzystać z bardzo dużego parkingu wykutego w drugiej części wzgórza. Za 4 h zapłaciliśmy 10 E. Niestety dostępny tylko dla samochodów do 2 m. Jest za to 100% cień. O ile w strefie parkowania jest dość ciepło i duszno, to w tunelach pieszych jest już zimno.

GPS:

  • 47.79493, 13.04798

Nawiguj: https://goo.gl/maps/sggs4Q1HS862

Dodała:

Małgorzata Wilczyńska

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply