Uniwersytet Ludowy w Woli Sękowej

Posted by

Wola Sękowa wieś w Polsce, woj. podkarpackie, powiat sanocki,
dosyć bogata historia, pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z XV w. zainteresowani znajdą obszerny opis np. w Wikipedii, ja chciałbym polecić ciekawostkę jaką jest zbiór wyrobów ludowych zgromadzonych na terenie Uniwersytetu Ludowego, dominującym materiałem jest drewno… sporo drewnianych rzeźb jest usytuowanych w różnych miejscach w okolicy, Wola Sękowa jest też miejscem urodzenia znanego polskiego śpiewaka operowego Adama Didura, gościli tam również Jan Kiepura i Vittoria Calma,
można zaparkować przy Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Michała Archanioła (49.50656, 22.00084) położonym niedaleko rzeki i spacerkiem przez wieś i pola udać się do Uniwersytetu Ludowego.

GPS: 49.50067, 22.00084

Nawiguj: https://goo.gl/maps/titDSzUSywL2

dodał: Witalis Koniecpolski Vel Zeus

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply