Wąwóz Lipinki

Posted by

W okolicach Kazimierza Dolnego, na północno-zachodnim skraju Wyżyny Lubelskiej znajduje się największe w Europie skupisko wąwozów lessowych. Oczywiście najbardziej znany jest Korzeniowy Dół, ale mając czas i będąc w tych stronach warto zobaczyć też te mniej popularne. Jednym z nich jest Wąwóz Lipniki, który znajdziemy w miejscowości Mareczki w gminie Wąwolnica. Przebiega przez niego czerwony szlak turystyczny i granica Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Niestety jest on częściowo „ucywilizowany” i przebiegający przez niego dawny trakt handlowy łączący Kazimierz z Lublinem został wybrukowany. Mimo to wąwóz wart jest krótkiego spaceru. Warto tu też zwrócić uwagę na ciekawy cmentarz w Wąwolnicy, który znajduje się u wlotu wąwozu. Jest ciekawie położony kaskadowo na wysokim wzgórzu i kryje wile ciekawych starych nagrobków.

GPS: 51.29507, 22.13646

Nawiguj: https://goo.gl/maps/zAaoVk9FuqA4sCy58

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply