Wieża widokowa i plaża nad Zalewem Maczuły

Posted by

Zalew Maczuły położony jest w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim, w gminie Leśniowice. Zbiornik małej retencji, który spełnia też funkcję zbiornika rekreacyjnego oddano do użytku w 2005 roku. Nad zalewem o powierzchni 26,6 ha., powstała infrastruktura turystyczna i wypoczynkowa. W północnej części zbiornika, koło wsi Nowy Folwark utworzono kąpielisko, miejsce piknikowe, parking. Stanęła też tu wieża widokowa, z której możemy obserwować zalew i jego okolice. Miejsce to opisaliśmy też jako miejsce biwakowe – https://grupabiwakowa.pl/horodysko-plaza-nad-maczuly.

GPS: 50.96039, 23.45074

Nawiguj: https://goo.gl/maps/WdKQRWX4A8qk5rJd9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply