Wieża widokowa w Goniądzu

Posted by

Wieża widokowa w Goniądzu to kolejny tego typu obiekt Biebrzańskiego Parku Narodowego, który warto odwiedzić zwiedzając te tereny. Znajduje się 700 metrów na północ od mostu na Biebrzy w Goniądzu. Jest to ponoć najfajniejsza wieża do podziwiania wschodów słońca nad rozlewiskami rzeki. Podmokłe tereny sprawiają, że wiosną i jesienią podczas wschodów tworzą się tu bajkowe mgły. Jednak wieża głównie służy do podglądania ptactwa. Oczywiście najlepszym okresem do obserwacji będą miesiące wiosennych i jesiennych przelotów. Na tutejszych podmokłych łąkach możemy zobaczyć żurawia, bociana czarnego, krwawodzioba, rycyka i błotniaki. Czasami można też podziwiać przechadzające się po łąkach łosie. By wejść na wierzę trzeba mieć wykupiony bilet do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

GPS: 53.49809, 22.72861

Nawiguj: https://goo.gl/maps/R5sm23occ8cs4ptp6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply