Wodospad na Olszance w Uhercach

Posted by

Bieszczady nie mogą nam zaoferować zbyt wiele wodospadów, więc każdy, nawet nie wielki wart jest zobaczenia. Jednym z takich jest Wodospad na Olszance. Znajdziemy go w miejscowości Uherce Mineralne i prowadzi do niego oznakowana ścieżka z pod dawnej szkoły w centrum wsi. Można też praktycznie pod samą kaskadę podjechać drogą szutrową samochodem.

Przy wodospadzie jest polana z miejscem na ognisko, nadająca się również na biwak, jednak po deszczu może być problem z wyjazdem. Wodospad choć niepozorny to może się pochwalić największą szerokością wśród kaskad w Bieszczadach, wynoszącą 38 metrów. Jego wysokość waha się od 2,5 do 3 metrów w zależności od poziomu wody w rzece. Tuż za progiem utworzył się kocioł erozyjny o głębokości 2 metrów, świetnie nadający się do kąpieli. Wodospad na Olszance został uznany za pomnik przyrody nieożywionej.

GPS: 49.46924, 22.41154

Nawiguj: https://goo.gl/maps/5sDahRLb7S9HhDez7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply