Zamek Kliczków

Posted by

Zamek Kliczków położony jest nad Kwisą, w powiecie bolesławieckim i województwie dolnośląskim. Warownia została wybudowana przez Bolka I, księcia świdnicko-jaworskiego w 1297 roku. Budowla przez wieki zmieniała właścicieli i należała do różnych rodów królewskich i rycerskich. W XVI wieku został przebudowany na renesansową rezydencję. Zdobiły go piękne kamienne portale i dekoracje sgraffitowe na fasadach. w latach 1879-1882, kiedy zamek rozbudowano według projektu Karola von Grossheim i Heinricha Kaysera.

Zamek bez większych uszkodzeń przetrwał II wojnę światową, ale po wyzwoleniu został rozgrabiony przez Armię Czerwoną i szabrowników. Potem służył różnym instytucją państwowym i wojskowym, ale nie remontowany popadał w coraz większą ruinę. Dopiero pod koniec XX wieku przeszedł w ręce prywatne. Zakupiła go firma Integer SA, która przeprowadziła generalny remont, który zakończył się w 2001 roku. Obecnie w zamku działa hotel, restauracja i centrum SPA. Zewnętrzne tereny zamku i dziedzińce dostępne są dla turytów nieodpłatnie.

GPS: 51.33681, 15.43417

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4WoSr15qMBbemqYY8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply