Ziemianka „Wira”. Szkoła podoficerska

Posted by

W głuszy Puszczy Solskie na Roztoczu, można trafić na bardzo ciekawe miejsce. Grupa Rekonstrukcji Historycznej WIR z Biłgoraja w 2016 r odbudowała ziemiankę por. Konrada Bartoszewskiego – ps. „WIR”. Odbudowany schron mieści się dokładnie w tym samym miejscu, w którym w 1944 roku mieścił się schron żołnierzy oddziału Armii Krajowej pod dowództwem porucznika Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir”. W tym miejscu była zlokalizowana także szkoła podoficerska – Kurs Młodszych Dowódców Piechoty.

Parkujemy na miejscu wskazanym przez GPS, pieszo idziemy w las za znakami jakieś 1.5 km.
Ziemianka cały czas otwarta, można w niej przenocować.

GPS 50.485998, 22.950833

Nawiguj: https://goo.gl/maps/WhraRTQQZwBgKeMg9

Dodał: Maciej Kołek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply