Ramsko jezero

Posted by

Ramsko jezero to jedno z bardziej malowniczych sztucznych jezior w Bośni i Hercegowinie. Znajdziemy je w północnej Hercegowinie około 70 km na północ od Mostaru. Zbiornik został utworzony na rzece Rama w 1968 roku. Spiętrzone wody rzeki utworzyły jezioro o powierzchni około 1500 ha i długości 12 kilometrów. Powstało na terenach górskich, więc ma nieregularny kształt, liczne zatoki, półwyspy i wyspy, jest też bardzo głębokie, gdyż w niektórych miejscach jego głębokość wynosi aż 95 metrów a średnia to 55 m. Ten malowniczy zbiornik otaczają pasma górskie Raduša, Makljen, Ljubuša i Vrana. Najlepszy punkt widokowy na Jezioro Ramsko znajduje się nad wioską Varvara i na to miejsce prowadzą koordynaty. Jest tu oficjalny punkt widokowy z niewielkim parkingiem i ławkami.

GPS: 43.82074, 17.47555

Nawiguj: https://goo.gl/maps/FK4JKAt6ZsayCtd97

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply