ZOO Palić

Posted by

W niewielkim uzdrowisku Palić, nie daleko Suboticy zarówno dorośli, ale głównie ich pociechy znajdą naprawdę fajne ZOO. Wielu polaków pędzących do Grecji, zaraz po przekroczeniu serbskiej granicy przejeżdżają obok tej miejscowości nie zdając sobie sprawy, że warto do niej zajechać choć na chwilę. Samą miejscowość opiszę w kolejnym wpisie, a teraz skupię się na samym ZOO. Będąc tam pierwszy raz, myślałem że ZOO w takiej mieścinie to jakieś kozy, króliki i kucyki pony, ale po wizycie w tutejszym ogrodzie zoologicznym byłem mocno zaskoczony. Ogród jest bardzo duży i prezentuje naprawdę ptężną faunę, wymienię tylko część, bo trudno wszystkie gatunki spamiętać – małpy, jelenie, antylopy, zebry, żyrafy, lwy, słonie, wielbłądy, tygrysy, wilki, niedźwiedzie polarne, foki, strusie i inne ptaki, węże, gady, płazy i ptaszniki. Wszystko to jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, większość zwierząt można dotknąć, nawet, jak ktoś się uprze to i tygrysa. Zwierzęta nie są jakoś bardzo odgrodzone zasiekami i fosami. Oprócz zwierząt na terenie 10 ha możemy podziwiać ponad 270 gatunków drzew i krzewów, w tym cedry libańskie , sekwoje. ZOO ma długie tradycję bo powstało w 1950 roku i jest uważane za najlepsze ZOO w całej Serbii.

GPS:

  • 46.09954, 19.75204

Nawiguj: https://goo.gl/maps/xPsYvsRWNVN2

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply