Cheile Râşnoavei

Posted by

Cheile Râşnoavei, czyli Wąwóz Râşnoavei położony jest w Karpatach Południowych, w Rumunii, w Górach Postăvaru. W wapiennych skałach wydrążyła go przez wieki rzeka Pârâul Cheii. Nad wąwozem góruje potężny masyw skalny odchodzący od szczytu Postavarul (1799 m), grzbiet ten nosi tu nazwę Muchia Cheii.

Wąwóz Râşnoavei to przede wszystkim miejsce dla osób lubiących adrenalinę, wytyczono tu jedną z najtrudniejszych tras alpejskich Via Ferrate, która naprawdę robi wrażenie i jest często wykorzystywana do szkolenia wojsk rumuńskich. Jak by tego było mało, to w poprzek doliny rozciągnięto linę z której można skoczyć na bungee. Pozostaje już tylko dodać, że wapienne skały najeżone są też trasami wspinaczkowymi.

Jednak to nie tylko miejsce dla „szaleńców”, wytyczono tu sporo znakowanych szlaków dla mniej odważnych, które zagwarantują nam piękne widoki, a bardziej leniwi nie pożałują spaceru dnem wąwozu. Do Râşnoavei dojedziemy z drogi DN 73A łączącej Predeal z Râşnov i właśnie tuż przed Râşnov musimy odbić w prawo. Do wąwozu można wjechać samochodem i bez problemu znajdziemy tu miejsce na dziki biwak lub przy wiecie piknikowej. Ostatni raz byliśmy tam jesienią 2013 roku i wtedy gazety pisały o planach remontu tej drogi, więc być może obecnie przejazd przez wąwóz jest wygodniejszy.

GPS: 45.54571, 25.51748

Nawiguj: https://goo.gl/maps/gEArCT2JBU72

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply