Dom Reymonta w Lipcach Reymontowskich

Posted by

Czy wiecie, że Władysław Reymont w latach 1889-1891 pracował w Lipcach na stanowisku starszego pracownika na kolei. Mieszkał on wtedy w niewielkim domku dróżnika, tuż za wsią w pobliżu stacji kolejowej. To własnie tutaj pisarz obserwował życie na wsi, które potem znalazły odzwierciedlenie w powieści „Chłopi”.

Lipce Reymontowskie leżą w województwie łódzkim, na zachód od Skierniewic. Miejscowość wcześniej nazywała się Lipce, drugi człon – Reymontowskie wprowadzono 17 grudnia 1983. Do dziś zachował się XIX wieczny domek w którym mieszkał Reymont, przypomina o tym pamiątkowa tablica umieszczona na ceglanej budowli.

Niestety domek dróżnika jest dziś zamieszkany, więc możemy zobaczyć go tylko z zewnątrz. Natomiast na miłośników twórczości Reymonta w Lipcach Reymontowskich czeka Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta.

GPS: 51.9053, 19.95355

Nawiguj: https://goo.gl/maps/k2TFHmgA9Wy

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply