Drewniany kościół w Łęgonicach

Posted by

Łęgonice to wieś na lewym brzegu Pilicy, na zachód od Nowego Miasta nad Pilicą, w województwie mazowieckim. Tutejszy drewniany kościół pw. św. Jana Chrzciciela łatwo przeoczyć, gdyż nie znajduje się on przy głównej drodze, lecz w południowej części wsi bliżej rzeki. Świątynia datowana jest na 1732 rok i jest to konstrukcja zrębowa oszalowana deskami. w 1893 roku, podczas rozbudowy dodano do nawy kruchtę i boczną zakrystię. Orientowany kościół jest jednonawowy, przykryty dwukalenicowym dachem gontowym, zwieńczonym wieżyczką z sygnaturką. Wnętrze zostało otynkowane i kryje ołtarze oraz ambonę w stylu barokowym z XVIII wieku.

GPS: 51.61352, 20.52406

Nawiguj: https://goo.gl/maps/o2Td7Er2G8q

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply