Eisriesenwelt

Posted by

Eisriesenwelt to największa na świecie lodowa jaskinia. Na jej zwiedzenie trzeba zarezerwować około 3 godzin. Najpierw czeka nas dość stromy podjazd do parkingów z pięknymi widokami na zamek. Kupujemy bilety, potem około 20 minut podejścia do kolejki, kilkuminutowy wjazd wagonikiem, kolejne podejście – i już jaskinia. Tanio nie jest, 24 euro za zwiedzanie i kolejkę, ale to największa lodowa jaskinia świata, więc warto zobaczyć na własne oczy. Jest faktycznie zimno, temperatura poniżej zera a zwiedzanie trwa ponad godzinę (nie zapomnijcie o ciepłej bluzie i butach!) Na wejściu dostajemy karbidki, robią klimat, ale trzeba uważać żeby kogoś lub siebie nie przypalić. Przewodnik rozświetla poszczególne lodowe formacje, co robi wrażenie, choć nieco szkoda, że jaskinia nie jest oświetlona jakoś bardziej globalnie. Zwiedzanie wnętrza trwa około 70 minut, sporą część trasy zajmują schody – jest ich łącznie około 1400! Nie wolno fotografować, więc tu zdjęcia z podejścia i z zewnątrz jaskini. Można wejść z psem 🙂

Na parkingu przy jaskini można zostać na noc.

GPS: 47.496543, 13.194569

Nawiguj: https://goo.gl/maps/e5AYmJweNw9PHmBD6

Dodała: Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply