Flåmsbana – linia kolejowa między Flåm a Myrdal

Posted by

20-kilometrowa trasa poprzez górskie krajobrazy. Góry, dolinki, rzeczki, wodospady. Linia kolejki wije się wzdłuż zboczy. Na trasie jest kilka przystanków, jeden specjalnie przy widowiskowym wodospadzie Kjossfossen (wysokość 93 m). Pociąg staje tam na kilka minut, aby turyści mogli wyjść i porobić zdjęcia. Dodatkową atrakcją jest tańcząca przy wodospadzie rusałka.

Trasa jest jedną z najbardziej stromych linii kolejowych na świecie. Różnica wysokości wynosi 866 metrów. Na dworcu we Flåm znajduje się muzeum kolei Flåmsbana. Wstęp wolny.

Ceny biletów na trasę Flåm-Myrdal-Flåm (2019 r.):styczeń-kwiecień i październik-grudzień – dorośli 490 NOK, dzieci 244 NOKmaj-wrzesień – dorośli 590 NOK, dzieci 294 NOK.

W sezonie jest ok. 10 odjazdów dziennie.

GPS: 60.86298, 7.11364

Nawiguj: https://goo.gl/maps/W1hswshDnG81QoXp8

Dodała: Beata Kamieniarz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply