Fontanna Zdrój na wrocławskim rynku

Posted by

Fontanna na wrocławskim rynku jest jednym z najpopularniejszych punktów orientacyjnych. To w tym miejscu lub pod pręgierzem umawiają się turyści i wrocławianie, gdyż na wypełnionym zwiedzającymi rynku, często trudno się odnaleźć. Fontanna wykonana jest z granitu i szkła. Inwestycja budziła wiele kontrowersji i jak miała powstać to miała wielu przeciwników. Nie spodobała się też ówczesnej miejskiej konserwator zabytków.

Jednak pomysł urzędującego wtedy Prezydenta Wrocławia Bogdana Zdrojewskiego został w 1996 roku zrealizowany i od jego nazwiska wzięła nazwę fontanna. Autorem projektu był prof. Alojzy Gryta z Akademii Sztuk Pięknych. Dziś już „wrosła” w krajobraz rynku i nikomu nie przeszkadza. Woda w fontannie krąży w obiegu zamkniętym, więc nie nadaje się do spożycia, za to daje trochę ochłody w upalne letnie dni.

GPS: 51.11042, 17.03106

Nawiguj: https://goo.gl/maps/pE9YTgEbnR5EX8Ds5

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply