Hrad Český Šternberk

Posted by

Zamek Český Šternberk położony jest na wzgórzu, nad rzeką Sázava. Jest jednym z najstarszych zamków w Czechach i nadal należy do rodziny Sternbergów. Rodzina Sternbergów wybudowała go w stylu gotyckim w 1241 roku. Od 2010 roku budowla wpisana jest na listę UNESCO. Trasa zwiedzania prowadzi przez piętnaście bogato wyposażonych pomieszczeń, rozpoczynając od reprezentacyjnej sali rycerskiej, przez salony i saloniki wyposażone w meble z różnych okresów historycznych, aż do salonu łowieckiego, który zdobią liczne trofea myśliwskie.

Zamek posiada jedyną w swoim rodzaju kolekcję 545 miedziorytów z okresu wojny trzydziestoletniej. Obok zamku warto też zobaczyć bastion Loch, należący do systemu fortyfikacji, który został zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Ten bastion jest jedną z najlepiej zachowanych budowli późnogotyckich fortyfikacji w Czechach. Zamek można zwiedzać od lutego do października przy czym II, III, IV i X tylko w weekendy. Palcówka nie funkcjonuje też w poniedziałki. Zwiedzanie jest odpłatne, trawa 1,5 godz i odbywa się z przewodnikiem. Bilet kosztuje 150 CZK, ulgowy 100 CZK i rodzinny 400 CZK.

GPS: 49.80892, 14.9264

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XxycJ4Mj4U3iLLjM9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply