Kładka wśród bagien – Kurowo

Posted by

Kurowo to wieś w województwie podlaskim w powiecie wysokomazowieckim, w której siedzibę swą ma Narwiański Park Narodowy. Znajduje się ona w starym dworze, tuż przy rozlewiskach Narwi. Początek swój i koniec ma tu ścieżka przyrodnicza 'Kładka wśród bagien” dzięki której poznamy walory przyrodnicze Parku. Trasa ma długość około kilometra z czego prawie 600 metrów to drewniane kładki, pomosty i punkty widokowe. Szuwary przez które przechodzimy to ekosystemy, gdzie roślinność wodna przenika się z lądową, są tu też siedliska ptaków i wielu innych przedstawicieli fauny. Poznawanie tych ekosystemów ułatwią nam tablice edukacyjne, których jest kilkanaście na całej trasie. Do podziwiania dalszej perspektywy i podglądania ptaków służy wieża widokowa ulokowana tuż na początku trasy. Przed wejściem na kładkę edukacyjną należy wykupić bilet w siedzibie Parku Narodowego.

GPS: 53.10408, 22.79777

Nawiguj: https://goo.gl/maps/MtzV2DgJGg5tm2xVA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply