Lamprechtshöhle

Posted by

Lamprechtshöhle (Lamprechtsofen) to trzecia z atrakcji w rejonie Weißbach bei Lofer, które możemy odwiedzić w ramach łączonego biletu (15 euro) razem z wąwozami Seisenbergklamm i Vorderkaserklamm. Bilet obejmujący samą jaskinię to koszt 7 euro.

Jaskinia Lamprecht z łączną długością korytarzy liczącą około 50 km jest jedną z najdłuższych jaskiń w Europie. Jeśli chodzi o jaskinie z wieloma wejściami – daje jej to jedno z pierwszych miejsc na świecie. Ciekawostką jest, że drugie wejście do jaskini (na wysokości około 2 tys m.n.p.m) odkrył zespół polskich speleologów.

Do zwiedzania jest udostępniona jedynie niewielka część jaskini – około 600 metrów. Większość trasy prowadzi schodkami do góry, a po zaliczeniu najwyższego dostępnego punktu – schodzimy tą samą ścieżką.Temperatura wynosi kilka stopni, więc warto nieco cieplej się ubrać. Można zwiedzać z psem (jeśli nie przeszkadza mu duża ilość schodów). Można fotografować. Zaletą jest, że zwiedzamy indywidualnie, bez przewodnika. Na trasie jest kilka tablic informacyjnych, nie ma możliwości zgubienia się, a mamy tyle czasu na odpoczynki i zdjęcia ile chcemy.

GPS: 47.526694, 12.739030

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KZZdSdnVCk8tcHiu6

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply