Łysica

Posted by

Łysica – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wznosi się na 612 m.n.p.m. Na szczyt można dojść z miejscowości Święta Katarzyna, tam znajduje się parking, na którym można pozostawić samochód. Przy parkingu znajduje się kapliczka, w której znajduje się oryginalny podpis Stefana Żeromskiego. Szlak na szczyt nie jest trudny. Idealny na około godzinny spacer (w jedną stronę). Bilety do Świętokrzyskiego Parku Narodowego dostępne przy wejściu na szlak. Na szlaku mijamy źródło św. Franciszka. Woda ze źródła według wierzeniom pomaga chorym na dolegliwości związane ze wzrokiem. Szlak przebiega przez Puszczę Jodłową, po drodze można zaobserwować nieczęste zjawisko geologiczne gołoborza (zbocze górskie pokryte kamieniami).

GPS: 50.89152, 20.89663

Nawiguj: https://goo.gl/maps/vHz6nyQWBFudn3Ga6

Dodał: Karol Dziubek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply