Owadzie śródmieście w Lutowiskach

Posted by

Jesteście ciekawi jak wyglądał przed wojną rynek galicyjski w Lutowiskach? Teraz już można go zobaczyć w miniaturze, tuż obok parkingu przy kościele parafialnym. Pomysł by taki rynek odtworzyć zrodził się w Fundacji Bieszczadzkiej, a by makieta była też pożyteczna stworzono ją tak, by domki mogły zasiedlić owady. Osiedle drewnianych chatek składa się z 74 drewnianych domków, w większości należących przed II wojną światową do społeczności żydowskiej. Dawne centrum Lutowisk składało się z podwójnego rynku, który właśnie tu odwzorowano, był to niezwykle rzadki układ urbanistyczny. Wykonawcą tej niezwykłej miniatury jest Grzegorz Zubel z Galerii Stare Kino w Lutowiskach.

GPS: 49.25413, 22.69262

Nawiguj: https://goo.gl/maps/SZT8SFX3b75JbTMNA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply