Pomnik Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Posted by

Pomnik zlokalizowany jest na niewielkim skwerze pomiędzy ulicami Piotra Skargi, Teatralną i Wierzbową nad miejską fosą. Został tu ustawiony w 1974 roku z okazji obchodzonego rok wcześniej 500-lecia jego urodzin. Powstał on z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz Towarzystwa Miłośników Astronomii. Autorem rzeźby wykonanej ze sztucznego kamienia był prof. Leon Podsiadły z wrocławskiej ASP. W 1977 roku na pomniku zamontowano tablicę z napisem Wrocławianie Mikołajowi Kopernikowi 1473-1543.

GPS: 51.10489, 17.03689

Nawiguj: https://goo.gl/maps/6f4pD49NxaFJQXvN9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply