Ruina kościoła gotyckiego w Nasławicach

Posted by

Nasławice położone są u stóp masywu Ślęży w powiecie wrocławskim i gminie sobótka. W centrum wsi, tuż obok kościoła parafialnego zachowały się ruiny starego kościoła gotyckiego. Budowla ta powstała w kilku etapach, prezbiterium powstało w 1 poł. XIV w., a nawa i zakrystia powstały w wieku XV. Natomiast wieżę wybudowano dopiero XVIII w. Następnie zajęto się wystrojem wnętrz, i tak w 1474 roku ozdobiono go polichromią.

Kościół powstał jako świątynia katolicka, ale w XVI wieku został przejęty przez protestantów, ale na przestrzeni lat jeszcze kilkukrotnie wracał do katolików. Jednak od roku 1745 aż do zakończenia II wojny światowej był już kościołem protestanckim. W 1945 r. kościół został spalony i do dziś zachowały się tylko mury obwodowe i stary przykościelny cmentarz. Obiekt obecnie jest zabezpieczoną ruiną, dostępną swobodnie z zewnątrz, natomiast wnętrze możemy zobaczyć tylko przez otwory okienne.

GPS: 50.88767, 16.80648

Nawiguj: https://goo.gl/maps/EMizZKxXrvm7n3Hx9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply