Ruiny Zamku Sokolov

Posted by

Zamek Sokolov został wybudowany prawdopodobnie w 1404 roku, w czeskich Górach Żelaznych, na potężnej skale nad doliną rzeki Doubravy. Zaraz po tym jak został wzniesiony zapiski wskazują, że w 1407 roku został oblężony przez armię królewską i opuszczony, choć wymienia się go jeszcze w zapiskach z 1437 roku jako warowną osadę Sokolov. Do dziś tak naprawdę po warowni nic nie zostało, z nielicznych reliktów można wywnioskować, że miał trójkątną podstawę i pięciokątną wieżę. Otoczony był fosą i potężnymi murami. Zamek często nazywany był też mianem Sokolohrady. Obecnie w tym miejscu utworzony jest punkt widokowy z widokiem na dolinę Doubravy.

GPS: 49.71482, 15.71361

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GfSpMrnCBRyYDcT59

Dodał: Irek Jozwik

 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply