Skały w Agios Pavlos

Posted by

Skały w Agios Pavlos, Kreta. Na południowym wybrzeżu Krety niedaleko od niewielkiej miejscowości Agios Pavlos znajdują się charakterystycznie zafałdowane skały wapienne. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale ten rodzaj fałdów jest nieczęsto spotykany. Fałdy ze względu na kształt noszą nazwę „szewronowe” i powstają w dość specyficznych warunkach ciśnienia i naprężeń. Te tutaj świadczą o burzliwej geologicznej historii Krety gdyż niedaleko na południe od wyspy pod dnem morza znajduje się miejsce gdzie kontaktują się ze sobą płyty kontynentalne afrykańska i europejska (stąd mamy takie wysokie góry na Krecie). Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że jest pięknie położone, skały są pięknie widoczne (uwaga są pod ochroną więc nic nie odrywamy) a zdjęcia wychodzą rewelacyjnie.
W miasteczku tradycyjnie miejsce do zaparkowania, tawerna i plaża.

GPS: 35.10188, 24.56202

Nawiguj: https://goo.gl/maps/3yx1Sr83ZGn

Dodała: Aleksandra Ola

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply