Śluza Mieszczańska we Wrocławiu

Posted by

Kolejna wrocławska śluza, którą wartą warto zobaczyć we Wrocławiu, to Śluza Mieszczańska. Ta komorowa budowla znajduje się w obrębie Starego Miasta przy Moście Pomorskim na tzw odnodze nazywanej Odrą Południową. Ten zabytek techniki został zbudowany w latach 1792–1794 jako śluza drewniana. Na śluzę murowaną został przebudowany w latach 1874-1879.

Po II wojnie światowej śluza nie była wykorzystywana w żegludze, dopiero w 2000 roku przeprowadzono remont urządzeń i oddano ją ponownie do eksploatacji.Ze względu na małe rozmiary, śluza nie jest wykorzystywana do transportu towarowego. Jej długość wynosi 42,8 m a szerokość 5,3 m. Różnica poziomów po wypełnieniu śluzy wodą wynosi 5,65 m.

GPS: 51.11443, 17.03116

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PVHm4TJY8LcJs4ER8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply