Śluza Przewięź

Posted by

Śluza Przewięź, to kolejna śluza Kanału Augustowskiego, położona na jego 43 kilometrze i licząc od strony Biebrzy jest szóstą tego typu budowlą. Śluza łączy dwa jeziora Studziennicze i Białe Augustowskie. Ten zabytek techniki został wybudowany przez ppłk. inż. Augusta Schulca w latach 1826 – 1827 i do dziś zachował się w oryginalnym stanie. Różnica na tym stopniu wodnym wynosi 0,86 m, śluza posiada drewniane wrota, jest długa na 46 metrów i szeroka prawie na 6 metrów. Można ją podziwiać z mostu drogowego, a zaparkować samochód możemy tuż za mostem przy restauracji.

GPS: 53.8672, 23.09216

Nawiguj: https://goo.gl/maps/WG85Fsm6jvFpp5ok8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply