Wieża widokowa przy Kanale Rudzkim

Posted by

Jednym z ciekawszych miejsc do obserwacji ptaków i rozlewisk Biebrzańskiego Parku Narodowego jest wieża widokowa w Osowcu przy Kanale Rudzkim. Wchodzi ona w skład 2,2 kilometrowej ścieżki edukacyjnej poprowadzonej drewnianym kładkami wśród rozlewisk. W okresie przelotów ptaków możemy podziwiać tu duże skupiska gęsi, żurawi oraz różne gatunki kaczek. Wytrwali obserwatorzy mają szansę zobaczyć tu remiza, rokitniczkę, błotniaki a nawet podróżniczka.

Oprócz przyrody z wieży rozpościerają się piękne widoki na okolicę. Widać stąd pozostałości fortów Twierdzy Osowiec, a nawet wieże kościoła w Goniądzu. Wieża znajduje się niedaleko mostów na Biebrzy, a w miejscu gdzie rozpoczyna się do niej ścieżka wytyczono dosyć duży parking. Dojście do wieży zajmie nam kilka minut, chyba że zamierzamy przejść też ścieżkę edukacyjną po drugiej stronie drogi, wtedy musimy przeznaczyć na to około 45 minut.

Wstęp na obiekty turystyczne Biebrzańskiego Parku Narodowego jest płatny. Bilety jednodniowe i karnety kilkudniowe możemy zakupić w siedzibie Parku w Osowcu, lub online na oficjalnej stronie Biebrzańskiego Parku Narodowego – https://biebrza.eparki.pl

GPS: 53.48541, 22.6276

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bvwy4fiYXyFjybra9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply